Datele contului bancar:

CUI: 36767919

MULTUMIM PARTENERILOR NOSTRI!

Dragi prieteni,

Avem marea bucurie de a va invita sa participam impreuna la Workshop-ul C.E.V.A (“Centre for Effective Vegan Activism”), realizat in premiera in Romania de Asociatia F.R.E.E (Freedom and Respect for Every Earthling) in parteneriat cu Asociatia Veganilor din Romania si Vegan in Romania, la Bucuresti, in perioada 1-2 decembrie 2018.

Prezentarile vor fi sustinute de catre doi senzationali speakeri de renume international, membrii C.E.V.A.:

• Melanie Joy: Psiholog, absolventa a Universitatii Harvard, speaker, consultant organizatoric, strateg si autor premiat
  • Tobias Leenaert: Speaker, sustinator al veganismului si strateg, autorul How to Create a Vegan World: a Pragmatic Approach

C.E.V.A. isi propune sa amplifice impactul promovarii veganismului in intreaga lume prin cresterea influentei pe care veganii si organizatiile vegane il au, prin oferirea de cursuri inovative, menite sa sustina cauza vegana.

Nu ratati acest workshop minunat! Locurile sunt limitate!

In cadrul workshop-ului se vor atinge urmatoarele subiecte:

• Schimbari pe care le putem aduce pentru animale
  • Comunicare eficienta
  • Sustinerea eficienta a veganismului
  • Sa facem compasiunea mai usoara
  • Implicarea strategica a veganilor
  • Activism sustenabil

Workshop-ul se va desfasura in limba engleza, in perioada 1-2 decembrie 2018.

Pogramul cuprinde atat pauze de pranz, cat si coffee-breakuri (masa de pranz, coffee-breakuri si alte surprize din partea sponsorilor incluse).

Cine trebuie sa participe?

Toti cei pasionati sau interesati de promovarea ideologiei vegane.

Ce trebuie sa aduc?

• Caiet/carnetel
  • Pix

Cat costa?

Formatul evenimentului este bazat pe un SISTEM BREAK-EVEN! Asta inseamna ca toti banii incasati (si nu numai) vor fi utilizati exclusiv pentru organizarea evenimentului.

Cu ajutorul sponsorilor si din fonduri proprii am reusit sa reducem pretul biletului pentru cele doua zile la doar 100 ron / persoana (masa de pranz, coffee-breakuri si alte surprize din partea sponsorilor incluse), PENTRU PRIMELE 50 DE PERSOANE INSCRISE. DUPA COMPLETAREA ACESTOR LOCURI, TARIFUL VA FI CU 50% MAI MARE! Asociatia Veganilor si Asociatia F.R.E.E vor sustine doar 10% din cheltuielile de deplasare si cazare a celor doi speakeri, asfel incat restul de 90% din aceste cheltuieli sunt sustinute de catre Asociatia “Centre for Effective Vegan Activism”.

Subliniem aceste informatii pentru a se cunoaste faptul ca aceasta taxa de workshop vizeaza exclusiv acoperirea costurilor necesare pentru sustinerea evenimentului si ca formatorii nu sunt platiti extra pentru serviciile pe care acestia le ofera PRO-BONO.

C.E.V.A. este un program al organizatiei “Beyond Carnism”, organizatie caritabila dedicata expunerii si transformarii carnismului, sistemului invizibil de convingeri care ii conditioneaza pe oameni sa manance anumite animale.

Pentru inscriere completati formularul si efectuati transferul in contul de mai jos.

Datele contului bancar:

ASOCIATIA VEGANILOR DIN ROMANIA
Str. Podul Inalt Nr. 2, Bucuresti
RO98BTRLRONCRT0360591901
Banca Transilvania
CUI: 36767919

Locul desfasurarii:

Capital Plaza Hotel
Bulevardul Iancu de Hunedoara 54, Sector 1, București

PROGRAMUL EVENIMETULUI

Sambata
Duminica
9:30-10:00 Cafea, Ceai, Socializare
(incluse in costul biletului)
9:30-10:00 Cafea, Ceai, Socializare
(incluse in costul biletului)
10:00-10:30 Introducerea Workshop-ului 10:00-11:15 Tobias: Making Compassion Easier (Sa facem compasiunea mai usoara)
10:30-11:15 Tobias: Making a Diference for Animals (Schimbari pe care le putem aduce pentru animale)
11:15-11:30 Pauza 11:15-11:30 Pauza
11:30-13:00 Melanie: Effective Communication Part 1 (Comunicare Eficienta Partea 1) 11:30-13:00 Tobias: Effective Vegan Outreach (Implicare eficienta a veganilor)
13:00-14:00 Pranz
(masa de pranz inclusa in costul biletului)
13:00-14:00 Pranz
(masa de pranz inclusa in costul biletului)
14:00-15:30 Melanie: Effective Communication Part 2 (Comunicare Eficienta Partea 2) 14:00-15:30 Melanie: Sustainable Activism (Activism Sustenabil)
15:30-15:45 Pauza 15:30-16:00 Concluzii si Incheierea Workshop-ului
15:45-17:00 Melanie: Effective Vegan Advocacy (Sustinerea eficienta a veganismulu)

FORMULAR INSCRIERE WORKSHOP C.E.V.A.

Daca intampinati probleme la transmiterea formularului, va rugam sa ne transmiteti un mail cu datele voastre la adresa contact[at]asociatiaveganilor.ro