Drepturile animalelor reprezintă un subiect de interes pentru tine?

Ești activist sau dorești să devii?

Vrei să cunoști oameni frumoși care se dedică respectării drepturilor animalelor?

Vino alături de noi în perioada 5-8 septembrie 2019, la Luxemburg!

Asociația Veganilor din România te invită la ediția cu numărul IX, a Conferinței Internaționale pentru Drepturile Animalelor (“International Animal Rights Conference” – http://ar-conference.org/).  Anul acesta, în premieră, România va fi reprezentată pe scena “IARC” de către vorbitori ce vor susține 3 prezentări:

Doina Badea: “Sanctuare: o sursă de reîncărcare și vindecare pentru activiști”

Remus Cernea: “Cum am oprit folosirea animalelor în circuri

Reprezentanți ai Asociației Veganilor din România vor susține un raport de țară în care vor fi cuprinse toate activitățile desfășurate de către ONG-urile din zona drepturilor animalelor, activiști și simpatizanți, din ultimul an.

În cadrul conferinței vor fi atinse multiple subiecte din sfera protecției animalelor, fiind prezentate, totodată, bune practici ce pot fi folosite în promovarea eficientă a unui stil de viață plin de compasiune. În același timp, îți garantăm o experiență deosebită, comparabilă cu o sărbătoare a veganismului: vei putea avea viziunea unei lumi 100% vegane în cadrul căreia vei putea cunoaște oameni minunați din întreaga lume, desfătându-te, totodată, cu preparate vegane alese.