• asociatia-protectia-animalelor-robiasociatia-protectia-animalelor-robi
  • adapost-catei-robiadapost-catei-robi
  • asociatia-protectia-animalelor-robi1asociatia-protectia-animalelor-robi1

Place Category: Sanctuare / Adaposturi animalePlace Tags: ADOPTA VIRTUAL UN CAINE, adoptia cainilor fara stapan, adoptie virtuala catei, adoptii catei la distanta și Asociatia pentru protectia animalelor Robi

Locatii similare
  • Infiintata in 2001 prin vointa a 12 membri fondatori, Asociatia Robi are drept scop protectia animalelor, in mod special a celor de companie: caini si pisici.

Contribuim la scaderea numarului de animale fara stapan in Bucuresti inca din 2001!

Asociatia pentru protectia animalelor Robi este o organizatie constituita ca persoana juridica romana de drept privat, fara scop lucrativ, nonguvernamentala, apolitica, filantropica si independenta de orice organizatie de stat sau privata. Membrii asociatiei isi desfasoara activitatea pe baza de voluntariat.

ADOPTA VIRTUAL UN CAINE

Daca nu-i poti lua la tine, ii poti ajuta sa traiasca decent, adoptandu-i de la distanta.

Multi dintre catelusii si pisicutele de care ne-am ocupat de-a lungul timpului au ramas definitiv in intretinerea asociatiei, unii dintre ei avand diverse probleme, de comportament sau sanatate.

Adoptia la distanta presupune o contributie lunara pt. fiecare animalut adoptat in valoare de minim 50 lei. Puteti depune banii in oricare dintre conturile afisate pe site:

Asociatia pentru protectia animalelor Robi
    CIF 13765439 BCR 2
    Cont RON: BCR 2 RO16RNCB0073049952070001
    Cont EURO: BCR 2 RO05RNCB0073049952070005
    Cont USD: BCR 2 RO32RNCB0073049952070004
    Cod SWIFT: RNCB ROBU

sau folosind serviciul PayPal, mentionand: „Adoptie la distanta pentru (specificati numele cainelui sau al pisicii alese)”. Puteti efectua transferul atat lunar sau cumulat, trimestrial, anual, functie de cum va este convenabil.

In afara contributiei lunare de intretinere, puteti contribui material si/sau financiar la imbunatatirea conditiilor de cazare, respectiv prin reparatii sau imbunatatiri a custii si tarcului, dotarea cu castroane de mancare si apa, dotarea cu paie, rumegus, prelate, puteti asigura vaccinarea periodica, il puteti vizita si socializa cu el periodic, sau puteti ajuta la plasarea celui ales in adoptie definitiva, prin mediatizarea lui pe site-uri, forum-uri sau in cercul de prieteni.

Daca intre timp vreunul dintre acestia va fi adoptat real, va vom anunta pt. a intrerupe plata intretinerii animalutului respectiv si pentru a va pune in legatura cu adoptatorii (desigur doar daca doriti). De asemenea va asteptam sa-i vizitati, sa-i cunosteti si sigur ei va vor arata recunostinta. La cerere va putem trimite oricand vesti si fotografii cu si despre ei.

Daca doriti alte informatii, intrebati-ne, va raspundem cu drag.
    Asteptam confirmarea ca veti deveni adoptatorul unuia dintre cei aflati in grija noastra. De asemenea daca nu veti mai dori sa-i sustineti va rugam sa ne anuntati.

ADOPTA UN CATEL LA DISTANTA!

ASOCIATIA PENTRU PROTECTIA ANIMALELOR ROBI
    Bucuresti
    Marilena Cristian – Presedinte asociatie
    e-mail: asociatia.robi@gmail.com