• street-delivery-veganism-bucuresti-2018street-delivery-veganism-bucuresti-2018

Event Category: Conferinte și Evenimente veganeEvent Tags: Conscious people, Smart cities și street delivery 2018

• Dragi prieteni,

Street Delivery dă startul celui mai influent eveniment de responsabilitate civică din România pentru o urgență comună: nevoia unor orașe ‘inteligente’ pentru oameni ‘conștienți’. În 2018, situația arată din ce în ce mai alarmant. Avem prea mulți ani de recuperat în orașe care continuă să ne sacrifice. Cum putem aduce înapoi timpul pierdut?

Tema Street Delivery de anul acesta este “SMART CITIES?”

Când oameni de bine îşi dau mâna, rezultatele scontate nu vor înceta să apară. Ne bucurăm că organizatorii au îmbrăţişat proiectul “SMART CITIES? CONSCIOUS PEOPLE!” propus de Asociaţia Veganilor din România împreună cu Realitatea despre animale, Vegan în România şi Etică şi viitor, prin care vom încerca să atragem atenţia publicului participant cu privire la impactul major pe care îl are consumul de produse de origine animală asupra mediului înconjurător, precum şi alte aspecte menite să trezească conştiinţa oamenilor în această direcţie.

Evenimentul va avea loc în Bucureşti, pe străzile Arthur Verona şi Edgar Quinet, începând de vineri 15 iunie, ora 10:00, până duminica 17 iunie, ora 23:00. Strada este redată oamenilor, este transformată dintr-un loc de trecere din punctul A în punctul B, într-un spaţiu viu, destinat interacţiunilor umane şi libertăţii de exprimare. Prin prezenţa noastră la acest eveniment, dorim să le facem cunoscută oamenilor adevarată esenţă a veganismului. Vom purta discuţii libere cu trecătorii şi le vom răspunde acestora la toate întrebările şi curiozităţile, pe care de cele mai multe ori le au, cu privire la etica şi substraturile din spatele cuvântului vegan. Vom demonta mitul că sportul şi vegnismul nu pot funcţiona împreună, ba chiar vom arăta ca ele se potrivesc ca o mănuşă, cu susţinerea luptătorului de K1, Flavius Boiciuc, care se va alătura iniţiativei noastre şi ne va împărtăşi experienţa sa de vegan şi sportiv de performanţă. Vom susţine şi nelipsitele sesiuni de degustări a unor minunate preparate vegane, pline de gust şi de viaţă.

Vă invităm în ziua de sâmbătă, începând cu ora 11:40, la o sesiune de discursuri în cadrul cărora vor fi atinse următoarele subiecte:
    • O cale către echilibru: Plant Based, cruelty free, sustainable living – Tania Bordianu, instructor yoga, bucătar vegan, speaker motivational, nutriţionist
    • Veganismul şi sportul, un proiect pentru rezultate de excepţie – Flavius Boiciuc, luptător K1, antrenor, nutriţionist, vegan
    • Etică nutriţională, soluţii practice la îndemâna fiecărui cetăţean pentru reducerea impactului de mediu – Alexandru, raw vegan 100%, nutriționist, luptător și instructor de MMA, activist.

Cu această ocazie vă lansăm invitaţia de a participa alături de noi la realizarea ţelurilor menţionate mai sus, precum şi pentru viitoare colaborări cu scopul promovării veganismului.
    Pentru că este vorba de trei zile consecutive, avem nevoie de toată susţinerea veganilor care doresc să se implice în acest proiect. Dacă doriţi să vă alăturaţi echipei noastre, aşteptăm mesajele voastre pe adresa contact@asociatiaveganilor.ro şi vă rugăm să subscrieţi la acest eveniment printr-un simplu ‘Going’ sau ‘Interested’.

Vă mulţumim şi vă invităm să ÎMBRĂŢIŞĂM VIAŢA ÎMPREUNĂ!

• Leave a Review

Dati o nota acestui Event (in general)